Kluczowe transakcje zmieniające obraz Grupy, zmiana profilu działalności i strategii, pozyskanie środków na rozwój, wreszcie bardzo dynamiczny wzrost w segmencie e-commerce – to najważniejsze wydarzenia 2015 r. dla Grupy HubStyle, która właśnie opublikowała swój raport finansowy. 

„Wyniki osiągnięte przez Grupę w 2015 r. pokazują, że decyzje o zmianie profilu działalności i strategii były słuszne. Segment sprzedaży odzieży, głównie kanałem e-commerce, który uznajemy za strategiczny, bardzo dynamicznie rośnie i spełnia nasze oczekiwania” – powiedziała prezes zarządu Monika Englicht.

Pod koniec I połowy roku ówczesna Grupa Nokaut sfinalizowała transakcję, w której przejęła spółkę HubStyle (obecnie Sugarfree) właściciela sklepu internetowego sugarfree.pl. Dzięki temu weszła w bardzo szybko rozwijający się segment modowy branży e-commerce. W konsekwencji Grupa zmieniła nazwę na HubStyle oraz powołała nową jednostkę zależną New Fashion Brand Sp. z o.o. do zarządzania nowymi markami własnymi w ramach Grupy Kapitałowej.

W czerwcu Grupa przedstawiła nową strategię, która zakłada zajmowanie strategicznych pozycji w szybko rosnących segmentach rynku e-commerce, a także budowę silnego portfela marek własnych.

Obecnie w skład Grupy wchodzą:

  • Sugarfree Sp. z o.o., właściciel sklepu internetowego sugarfree.pl,
  • New Fashion Brand Sp. z o.o., inkubator marek odpowiedzialny za tworzenie, rozwój oraz promocję nowych konceptów modowych,
  • Nokaut.pl Sp. z o.o., właściciel porównywarki cen nokaut.pl i sklepyfirmowe.pl.

Za aktywa strategiczne Spółka uważa spółki związanego z segmentem modowym. Środki na ich rozwój HubStyle pozyskał dzięki sprzedaży akcji spółki Morizon. Wartość transakcji zrealizowanej w czerwcu to 6 mln zł.

W całym zeszłym roku świetnie spisywało się Sugarfree, które szybko zdobywa popularność na rynku. W samym grudniu klientki zamówiły w sklepie ponad 6,7 tys. sukienek podczas gdy w pierwszych miesiącach roku 2015 było to 1,4-1,7 tys. sztuk. Liczba sprzedanych sukienek rosła praktycznie w każdym miesiącu, a równocześnie spółka notowała bardzo wysokie

marże na sprzedaży. Ostatecznie cały segment w trakcie roku osiągnął rentowność netto a zakończył go z zyskiem na poziomie ok. 0,5 mln zł.

Pozytywne trend w segmencie modowym utrzymują się również w 2016 r. Liczymy, że będzie on przełomowy dla całej naszej Grupy pod względem jej wyników finansowych” – dodaje Monika Englicht.

Pod koniec roku, realizując strategię, Spółka zaprezentowała dwie nowe marki własne: Cardio Bunny i Emente. HubStyle kontynuuje prace nad kolejnymi brandami.

Cała Grupa zakończyła rok stratą na poziomie ok. 9,15 mln zł, co jest głównie efektem odpisu wartości niematerialnych alokowanych w segmencie usług e-commerce. Odpis w wysokości 6,1 mln zł w całości obciążył wynik finansowy.